Si të humbni peshë në një dietë 7, 10, 5 ose 4 kg në 7 ditë?

shifër e hollë pasi humbi 7 kilogramë në javë

Ndonjëherë në jetën e një gruaje ka situata kur shfaqet një nevojë e papritur për të hequr qafe yndyrën e grumbulluar më parë, dhe ju duhet të mbani brenda një jave.

Kjo ndodh kur në mes të dimrit ekziston një mundësi për t'u çlodhur në bregun e Detit të Jugut, dhe ju doni të shfaqeni me një rroba banje të hapura në të mirë të saj. Ose ish -shokët e klasës vendosën të takoheshin shumë vite pas shkollës me të gjithë klasën, dhe ju absolutisht keni nevojë për vlerësime pozitive nga bashkëmoshatarët.

Në rastet e mësipërme, gjëja e parë që ju vjen në mendje është të gjeni dietën më efektive dhe më të shpejtë.

Ka shumë dieta të shpejta, megjithëse pothuajse të gjitha ato janë ekstreme, dhe gratë me karakter të fortë dhe vullnet arrijnë t'i rezistojnë një diete të tillë. Konsideroni opsionet më efektive të dietës.

Dietë "7 kg në 7 ditë"

Mënyra më e shpejtë për të humbur peshë është me dieta proteinike. Nuk rekomandohet të kufizoni konsumin e ushqimeve që përmbajnë karbohidrate për një kohë të gjatë, por një javë është vetëm koha optimale për të përdorur një dietë proteinike.

Menyja për dietën japoneze "7 kg në 7 ditë" përbëhet nga pjatat e mëposhtme:

Dita e 1

 • Mëngjesi. Nje filxhan kafe.
 • Darka. 2 vezë + sallatë me lakër + lëng domate.
 • Darka. 250 g peshk të avulluar.

Dita e 2 -te

 • Mëngjesi. Kafe + croutons thekre.
 • Darka. Peshk i zier + sallatë me lakër + lëng.
 • Darka. 100 g viçi të zier + kefir me pak yndyrë.

Dita 3

 • Mëngjesi. Kafe + croutons.
 • Darka. Kungull i njomë i skuqur në vaj perimesh + lëng.
 • Darka. 2 vezë + 200 g viçi të zier + sallatë me lakër.

Dita e 4 -te

 • Mëngjesi. Kafe.
 • Dreka. 15 g djathë + vezë + karota të ziera.
 • Darka. 2 mollë.

Dita 5

 • Mëngjesi. Karrota të ziera me lëng limoni.
 • Darka. Peshk i zier + lëng domate.
 • Darka. 2 mollë.

Dita 6

 • Mëngjesi. Një filxhan kafe pa sheqer.
 • Darka. 500 g sallatë pule të zier + lakër dhe karrota.
 • Darka. 2 vezë + sallatë.

Dita 7

 • Mëngjesi. Vetëm çaj pa sheqer.
 • Darka. 200 g viçi të zier + fruta (agrume ose mollë).
 • Darka. 2 vezë + sallatë.

Nëse arrini t'i rezistoni një diete kaq të dobët për një javë, atëherë është mjaft e mundur të humbni 7 kg në një dietë të tillë në 7 ditë. Me daljen e tij, oreksi do të ulet ndjeshëm dhe do të jetë e mundur të ruhet rezultati i marrë.

Një dietë tjetër ekstreme quhet "E preferuar". Dieta e saj përbëhet nga produkte të disponueshme, dhe gatimi nuk kërkon shumë kohë.

Menuja është shumë e thjeshtë:

 • Dita e 1. . . Çdo lëng pa kufizim, duke përfshirë supën e mishit dhe perimeve dhe kefirin.
 • Dita e 2 -te. . . Çdo perime në sasi të pakufizuar, duke përjashtuar patatet. Perimet mund të hahen të papërpunuara, në sallata ose më vete, si dhe të ziera ose të pjekura.
 • Dita 3. . . Në këtë ditë, ju duhet të përsërisni marrjen e lëngjeve, si në ditën e parë.
 • Dita e 4 -te. . . Fruta, mundësisht agrume sezonale lokale ose të pakufizuara.
 • Dita 5. . . Ushqime të pasura me proteina. Këto janë mish i zier, gjizë, vezë, produkte të qumështit.
 • Dita 6. . . Dita e pirjes përsëritet si 1 dhe 3.
 • Dita 7. . . Kjo ditë mund të konsiderohet si një mënyrë për të dalë nga dieta, kështu që në mëngjes ju duhet të hani 2 vezë të ziera dhe çaj pa sheqer. Çdo frut është i përshtatshëm si një mëngjes i dytë. Për drekë, mund të gatuani supë pule me hikërror ose oriz. Rostiçeri i pasdites është përsëri frut. Për darkë - sallatë perimesh me vaj perimesh.

Shumë gra thonë se humbasin 7 kg në 7 ditë me këtë dietë.

Si të humbni 10 kg në javë?

duke peshuar gjatë humbjes së peshës në një javë me 7 kilogramë

Nëse nuk jeni të kënaqur me figurën tuaj të shëndoshë, dhe mbipesha matet me shifra mbresëlënëse, nuk është aq e vështirë të humbni shpejt 10 kg në një dietë në 7 ditë, duke përdorur produktet e disponueshme vendase dhe duke pasur vullnet të mjaftueshëm.

Disa gra, duke gjykuar nga rishikimet, u hoqën nga një dietë prej 10 kg në 7 ditë, duke ngrënë vetëm pulë ose viçi të bluar me kefir me yndyrë të ulët çdo ditë. Për të përgatitur mish të grirë, duhet të bluani viçi të zier ose fileto pule me një mulli mishi.

Çdo 3 orë ju duhet të pini 200 ml ujë të pastër, gjatë gjithë javës ka vetëm mish të grirë me kefir. Vakti i fundit duhet të jetë jo më vonë se 7 pasdite.

Dieta është proteina, prandaj është një nga më efektivet për humbjen e peshës, por nuk mund të përdoret për më shumë se 7 ditë.

Dieta "7 ditë - 5 kg"

Për të humbur peshë në një dietë prej 5 kg në 7 ditë, mund të provoni dietën më të thjeshtë bazuar në përdorimin e hikërror. Për ta bërë këtë, në mbrëmje duhet të derdhni ujë të valë mbi një gotë hikërror. Në mëngjes, qull hikërror i gatshëm mund të hahet. Përveç qullës, lejohet të konsumoni kefir me pak yndyrë ose çaj të pangopur, ujë të pastër dhe një mollë në ditë.

Mund të heqësh qafe 5 kg në javë nëse kufizohesh në ngrënien e vetëm frutave, perimeve dhe ujit.

Dieta franceze kontribuon në humbjen e shpejtë të peshës. 4 kg në 7 ditë është një rezultat absolutisht i mirë për një dietë mjaft të ekuilibruar që nuk vuan nga monotonia e vakteve të konsumuara. Trupi merr vitaminat e nevojshme, fibrat, proteinat. Dieta 7 ditore 4 kg bazohet në kufizimin e karbohidrateve.

Menyja është e strukturuar si më poshtë:

 • Mëngjesi. . . Mund të gatuani vezë, kos, proshutë të ligët, portokall, çaj pa sheqer.
 • Dreka. . . Sallata me perime nga lakra, panxhar, karrota, kërpudha me vaj vegjetal, viçi ose peshk të zier, lëng domate ose ujë.
 • Darkat.Pule e zier ose gjizë pa yndyrë, lëng i ëmbël.

Sigurohuni që të përdorni ujë të pastruar deri në 2 litra në ditë dhe bëni stërvitje.

Para se të zgjidhni një dietë për humbje të shpejtë të peshës, duhet të vlerësoni me maturi aftësitë e trupit tuaj. Shtë më mirë të ndaleni në një opsion që mund t'i rezistoni gjatë gjithë javës, kështu që në fund të tij jo vetëm që do të kënaqeni me pamjen tuaj të ndryshuar, por gjithashtu nuk do të dëmtoni shëndetin tuaj.